Проект «Твій простір»

Коротка передісторія проекту

Ми давно звернули увагу на пустуючу озеленену локацію справа від Музучилища, що знаходиться за адресою: вул. Соборності (колишня Жовтнева), 11. Запримітивши цю ділянку, ми потім не раз зупинялись біля неї й уявляли собі як вона оживає, наповнюючись людьми, подіями, активностями, новими функціями і новим життям.

Кілька разів ми бачили репетиції студентів музучилища на невеличкому асфальтованому майданчику поруч. «Було б класно, якби тут була облаштована невеличка сцена, щоб студенти могли давати концерти під відкритим небом», – навіяло тоді думками.

Так з'явилась ідея проекту «Твій простір». Проекту, що міг би дати цій ділянці нове дихання, а тим, хто хотів би організувати захід чи концерт – чудове місце під відкритим небом. А зробити це ми маємо разом. 

1 червня проект був обраний переможцем конкурсу за програмною ініціативою «Сприяння соціальній згуртованості та взаєморозумінню у громадах Сходу України» і отримав фінансову підтримку від Міжнародного фонду «Відродження».

 

Чому проект має таку назву?

Ми назвали проект «Твій простір», тому що він буде створений з урахуванням інтересів та потреб її майбутніх користувачів ділянки, а також, що важливо, з активним залученням громади міста на всіх етапах реалізації проекту. Ми прагнемо, щоб простір справді став спільним для всіх: тут буде комфортно організовувати цікаві заходи, різноманітні активності, а також просто приємно знаходитися.

 

Про що цей проект? Яка його мета?

Проект покликаний довести,  що кожен з мешканців міста може впливати на те, яким буде наш спільний простір проживання та брати посильну участь у формуванні міського середовища – прямо чи опосередковано. Містяни мають власноруч змінювати середовище навколо себе, творити його, наповнювати новим життям занедбані «мертві зони». Ми хочемо спільно створювати нове якісне міське середовище, максимально відкрите і комфортне. 

 

Що саме буде відбуватися під час цього проекту?

Загальна тривалість проекту складає 4 місяці, а процес реалізації передбачає кілька етапів. 

Етап 1. Розробка проекту

На першому етапі ми плануємо розробити ескізний проект благоустрою ділянки. Попередньо ми зберемо ідеї, думки та бачення місцевих мешканців щодо функціонального наповнення цієї території. Перша відкрита зустріч з громадою міста відбулась на ділянці 7 липня. Під час зустрічі ми також проводили збір інформації щодо функціонального навантаження та бажаних/небажаних елементів, що могли би тут розміщуватись. Опитування також проводиться в електронному форматі і триватиме до 15 липня: http://bit.ly/29mOBqV

Ескізний проект охоплюватиме всю площу ділянки з широким набором функцій та елементів благоустрою, які можливо буде реалізовувати поетапно, у тому числі після закінчення проекту (мається на увазі не архітектурний проект, а «Твій простір»), оскільки бюджет проекту є дуже обмеженим. Готовий ескізний проект буде презентований на публічній зустрічі, а також узгоджений з місцевою владою для уникнення подальших непорозумінь.

Тривалість етапу: липень

Етап 2. Будівництво

На цьому етапі заплановані закупівля матеріалів, будівництво простих та мобільних вуличних меблів за допомогою волонтерів (громади міста). Фізична робота для волонтерів буде відносно нескладною, до роботи будуть залучені фахівці по роботі з деревом/металом, вони будуть керувати процесом. Будівництво буде являти собою серію відкритих заходів (вулична майстерня). Уже зараз ви можете зареєструватися як волонтер у цій анкеті: http://bit.ly/29c6GZx 

Ділянка має перетворитися на зручну для проведення активностей та комфортну для відпочинку у той час, коли на ній нічого не відбувається. Ми збережемо переважну більшість зелених насаджень та, можливо, висадимо нові. 

Орієнтовний початок робіт: серпень.

Етап 3. Проведення заходів

Цей етап передбачатиме широке залучення партнерів, ініціатив та всіх охочих долучитися до організації та проведення міського міні-фестивалю на День відкриття «Твого простору». Свято включатиме музичну програму, цікаві майстер-класи, частування та багато іншого. 

Орієнтовна дата проведення фестивалю: кінець серпня – початок вересня.

 

Партнери та друзі проекту

На сьогодні свою підтримку проекту висловили наступні організації та компанії, за що ми їм дуже вдячні:

  • ГО «ЕкоЛтава» 
  • ГО «Полтавське громадське телебачення»
  • Компанія «Активна країна»

Ми відкриті до співпраці та партнерства!

Якщо ви бажаєте долучитись чи допомогти в реалізації проекту, дайте нам знати про це, заповнивши цю анкету: http://bit.ly/29c6GZx

Ви можете допомогти проекту таким чином:

  • висловити своє бачення та ідеї щодо наповнення та облаштування під час публічних зустрічей (презентацій) на ділянці;
  • взяти особисту участь під час майстрування вуличних меблів, виконуючи нескладну фізичну роботу руками (робота з деревом та металом, фарбування тощо; орієнтовний початок робіт: серпень 2016 року);
  • взяти участь у організації міні-фестивалю з нагоди відкриття «Твого простору» як співорганізатор чи волонтер (орієнтовна дата проведення: кінець серпня – початок вересня 2016 року);
  • допомогти фінансово чи будівельними матеріалами, надати різні види послуг (поліграфічні, транспортні тощо);
  • поширювати інформацію про проект та заходи у соціальних мережах та у колі друзів, запрошувати їх долучатись, пересилати друзям та знайомим цю анкету.

 

Як слідкувати за перебігом проекту та отримувати новини про його активності?

Інформація та новини проекту публікується на нашому сайті та фейсбук-сторінці організації. Ви також можете підписатись на електронну розсилку новин та анонсів подій проекту під час заповнення цієї чи цієї анкети.

Контакти 

З будь-яких питань чи пропозицій ви можете звернутись до координатора проекту: Садовнікової Ірини за телефоном (066) 81 666 21 або написати на пошту: citylab.poltava@gmail.com.

Довідково

Проект «Твій простір: ревіталізація неактивного громадського простору силами громади міста Полтави» реалізовується ГО «Сіті Лаб» у рамках програми «Сприяння соціальній згуртованості та взаєморозумінню у громадах Сходу України» за фінансової підтримки міжнародного фонду «Відродження».

Коментарі