Як у Полтаві пройшов Європейський тиждень мобільності

Європейський тиждень мобільності з офіційною реєстрацією у Полтаві проходив вперше: 6 вересня Секретар Міської ради Оксана Деркач підписала Хартію про приєднання до цієї всесвітньої кампанії. 

ЄТМ у Полтаві розпочався 17 вересня з акції «Велосипедом на роботу», яка відбулась у форматі спільного сніданку для велосипедистів і отримала назву «Ранкова велокава». Починаючи з 7:30 на каву та тістечка біля «Львівської кав’ярні» збирались близько півсотні велосипедистів. До акції все більш активно долучаються представники місцевого бізнесу (кейтеринг-служба «Дом.Кафе», веломагазин «29-й велосипед»), підтримуючи рух «Велосипедом на роботу» цього дня знижками та бонусами для велосипедистів. Приємна атмосфера осіннього сонячного ранку зарядила велосипедистів енергією на весь робочий день.

Наступного дня, 18 вересня, місцеві велоактивісти спільно з Полтавською обласною універсальною бібліотекою імені І П. Котляревського та інформаційно-ресурсним центром «Вікно в Америку» відкрили фотовиставку «ВелоОбличчя Полтави» біля стін бібліотеки. Проект задумав і втілив волонтер проекту «Полтава велосипедна» Роман Юхимчук, який впродовж двох місяців літа фотографував та інтерв’ював велосипедистів Полтави. Фотовиставка зі 102 фото та історій велолюбителів привертала увагу перехожих, а подивитись на себе приходили і самі «герої» фото.

- Я подходил на улицах к велосипедистам и задавал им одинаковые вопросы. И на вопрос «Что вам больше всего нравиться в езде на велосипеде?», я часто слышал ответ: «Свобода». Так я понял, что велосипедисты Полтавы — это свободные люди, — говорить Роман.

Окремим стендом були представлені фото з велопрогулянок та велоекскурсій, які впродовж літа активно організовувались в місті громадською ініціативою «Мандруймо Полтавщиною».

Окрім того, біля обласної бібліотеки відкрили зручну велопарковку на 6 велосипедів. Ініціаторами та організаторами встановлення нової парковки виступив інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку», які цього дня також презентували свій проект «Вікна на велосипедах» (велопроїзд містом на велосипедах).

19 вересня (субота) полтавці дістали з  горищ та підвалів свої старенькі велосипеди, убрались у стилі 60-х та проїхались містом під час РетроВелоПараду. Яскраві хіпові наряди та сукні в горох у дівчат, строгі костюми-«трійки» у хлопців, а також чимало аксесуарів — капелюхи, перчатки, сумочки, підбори та метелики — були витримані у стилістиці 60-х. Після параду колона ретровелосипедистів заїхала на ArtFoodFest, що якраз відбувався біля одного з торгових центрів міста. В цей же час, на території арт-кластеру «Реконструкція» (організатори: мистецько-соціальний проект «Кадетаріум»), що проводився у рамках фестивалю їжі, відвідувачам мистецької виставки показували короткометражки про велосипедистів і велокультуру і презентували роботу проекту «Полтава велосипедна».

У неділю, 20 вересня, організатори з громадської ініціативи «Мандруймо Полтавщиною» вкотре запросили полтавців на велоекскурсію, цього разу — до Диканьки. Велопохід отримав назву «Вікові дуби» і зібрав 15 учасників, які загалом «накрутили» більше 60 кілометрів цього дня.

21 вересня у приміщенні Полтавської міської ради була презентована піврічна робота над Концепцією розвитку велоінфраструктури Полтави. Документ розроблявся силами велоактивістів, велосипедистів, експертів з транспортного планування та представників структурних підрозділів міськвиконкому. Після презентації документ виклали у мережу для вільного скачування, ознайомлення та обговорення. Окрім того, ще 18 вересня рішенням міськвиконкому була створена Робоча група з питань розвитку велоінфраструктури, до складу якої увійшли також представники громадськості.

У «День без авто», 22 вересня, фізико-математичний факультет Полтавського національного педагогічного університету провів біля стін свого вузу інформаційну акцію з роздачею листівок про ЄТМ. Акція також супроводжувалась своєрідним флешмобом: студенти, які цього ранку приїхали велосипедом на пари, займали місця для паркування автомобілів. Таким чином, вони хотіли вкотре звернути увагу керівництва вузу на відсутність велопарковки на території навчального закладу.

Загалом, до організації заходів долучилось близько 10 осіб. Допомагали у підготовці та проведенні акцій більше 10 волонтерів та представників партнерських організацій, закладів та установ.

Ми вдячні нашим партнерам та співорганізаторам: ГО «ВелоПолтава», Полтавська обласна універсальна бібліотека імені І П. Котляревського, інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку», фізико-математичний факультет Полтавського національного педагогічного університету, «Львівська кав'ярня», кейтеринг-служба «Дом.Кафе», Полтавська міська рада, культурно-мистецькому проекту «Кадетаріум» та ТРЦ «Київ», магазину «29-й велосипед», «Велоцентр» та всім, хто долучився до проведення акцій.

Коментарі