Полтавський урбаністичний воркшоп "Комфортне місто"

Воркшоп "Комфортне місто" проходив з 20 вересня по 4 жовтня 2014 року у м.Полтава.

Інінціатори та координтори  - Полтавська урбан-платформа CityLab.

Результати представлені громадськості 11 жовтня 2014 року.

Нас завжди дивував той факт, що городяни, відчуваючи на собі дискомфорт від існуючих в місті проблем, не завжди усвідомлюють, чим вони спричинені. Тому ми захотіли наочно продемонструвати ефект та причини деяких міських негараздів, залучивши самих жителів до процесу вирішення цих проблем. 

Воркшоп став для нас першим іспитом на комунікацію з громадськістю. Ми не мали на меті безпосередньо навчити чомусь інших, лише хотіли, щоб отриманий досвід хоч трохи вплинув на свідомість учасників, розвинув їхнє відчуття причетності.

Участь у воркшопі міг взяти кожен, незалежно від віку, професійних якостей та місця проживання. Для початку, необхідно було заповнити анкету та надіслати її на електронну адресу CityLab. У такий спосіб ми мали змогу попередньо оцінити можливості та мотивацію учасників. Неочікуваною стала для нас кількість отриманих анкет, що перевалила за півсотні. Це надзвичайно надихнуло, а разом із тим значно підвищило відчуття взятої на себе відповідальності.

Врахувавши навички учасників та їхні побажання, ми розподілилися всіх на групи відповідно напрямам і з початком наступного тижня вони приступили до роботи. Команди обмежувалася лише темою напряму, все інше: постановка задач, організація та методи роботи – визначалися самостійно. Для колективної роботи учасникам було надано приміщення, де вони могли збиратися кожен вечір. Тісній співпраці між самими групами сприяли три чек-поінти з проміжними презентаціями від команд – цим ми прагнули поєднати абсолютно всіх учасників та продемонструвати взаємозв’язок між напрямами.

Після 12 днів роботи – саме стільки було виділено учасникам – і тижня організаційних процесів, пов’язаних із затвердженням та друком графічних матеріалів, відбулася фінальна презентація результатів робіт, яка включала короткі виступи по кожному з напрямів та виставку ілюстрованих стендів з тематичною інформацією.

Чи виправдав воркшоп наші очікування? Більше ніж повністю.

Спільними зусиллями ми створили чудовий графічний матеріал, концептуальні та проектні позиції, які спрямовані на покращення міського благоустрою. Залучилися підтримкою небайдужих, а головне, вмілих і талановитих полтавців та сподіваємося на подальшу співпрацю із ними.

Стенди, які ми отримали за результатами воркшопу, уже виконують свою просвітницьку місію. Ми із задоволенням пропонуємо та надаємо їх для демонстрації. Сподіваємося, із настанням теплої погоди в нас буде можливість виставляти їх на вулицях міста.

Короткий екскурс по напрямам роботи воркшопу.

Пішохідний простір

Предмет дослідження: інженерний благоустрій вулиць, мобільність на рівні пішохода, забезпечення мінімальних умов мобільності людей з особливими потребами.

Результат роботи: аналіз існуючої містобудівної ситуації на відсутність/присутність перешкод на шляху пішохода; аналіз проблематики, що пов’язана з підземними переходами в місті та концептуальні пропозиції щодо їх вирішення; проектна пропозиція по покращенню умов на перехресті вулиць  Фрунзе та Чапаєва.

Велоінфраструктура

Предмет дослідження: потенціал для розвитку велосипедної інфраструктури в Полтаві, вулично-дорожня мережа міста.

Результат роботи: аналіз потенціалу вулично-дорожньої мережі міста для прокладення велодоріжок, демонстрація потенціалу прибережної лісосмуги вздовж річки Ворскла з точки зору розвитку велоінфраструктури; концептуальні пропозиції по реорганізації перехресть вулиць Жовтнева та Сінна, Фрунзе та Чапаєва з урахуванням потреб велосипедистів.  

Громадський транспорт

Предмет дослідження: проблеми та потенціал громадського транспорту в Полтаві.

Результат роботи: демонстрація шляхів поступового реформування системи громадського транспорту та залежності результатів від запропонованих ініціатив, концептуальний розгляд конкретних пропозиції та обґрунтування запровадження статистичного збору інформації.

Публічні простори

Предмет дослідження: парки, площі, алеї, пішохідні вулиці, бульвари, житлові двори, майданчики спеціального призначення (дитячі, спортивні, для вигулу домашніх тварин).

Результат роботи: загальний аналіз публічних просторів, втрачених та існуючих історичних пам’яток; розробка концептуальних пропозицій стосовно: реконструкції парку «Перемога», облаштування мертвої зони в районі вулиці Леніна, покращення умов на площі біля Полтавського театру ляльок, розширення пішохідної частини по вулиці Жовтнева, а також функціонального зонування типового житлового двору та дитячих майданчиків.

Візуальна складова міста

Предмет дослідження: візуальне наповнення вулиць, характер наповнення міста малими архітектурними формами та тимчасовими об’єктами, загальні елементи естетичного наповнення в місті.

Результат роботи: наочна демонстрація та аналіз проблемних місць у Полтаві з точки зору візуального засмічення; виявлення правопорушень розміщення вивісок та реклами, розробка рекомендацій стосовно їх розміщення; ілюстративний проект «Полтава без реклами та із нею».

 

Коментарі